Şarkı Sözleri
reklam
Kahve Zararları Faydaları
kahve-zararlari, Kahve Zararları FaydalarıKahve günümüzde en yaygın içilen içeceklerden. Bu nedenle yararlı mı yoksa değil mi araştırmaları oldukça fazla yapılıyor. İşte son bulgulara göre kahvenin yararları ile zararları!

Kahvenin Faydaları

-Uyarıcı etkisi vardır. Sabahları uyanmaya yardımcı olur, konsantrasyonu artırır.
-Böbrek taşı oluşum riskini azaltır.
-Fiziksel egzersizle birlikte ölçülü kahve tüketimi, güneşin ultraviyole ışınlarının yol açtığı kansorejen etkileri ortadan kaldırabilir.

Kahvenin Zararları

- Kahve ülesri tetikleyerek midenin asit salgılamasını artırıyor. Bu nedenle mide hastalarının günde 2 fincanı geçmemeleri gerekiyor.
- Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz etkiliyor.Kahvenin içerdiği kafein fazla tüketildiğinde,kalpte ritim bozuklukları meydana gelebiliyor.
- Düzensiz kalp atışları ve kalp çarpıntısına neden olabiliyor.Doktorlar özellikle kalp hastalarının sınırlı miktarda kahve içmelerini tavsiye ediyor.
- Amerika'da yapılan araştırmalarda,yemek zamanlarında yükselen kan şekeriyle birlikte tüketilen kahvenin şeker hastalarının da kahveyi sınırlı tüketmesini öneriyor.
- İçerdiği kafein nedeniyle bağımlılık günde dört-beş bardak kahve içenler üzerinde yapılan araştırmalarda,yüksek miktarda kahve tüketiminin tansiyonu hızla yükselttiği görüldü.


Facebook'da Paylaş
istanbul otel